Linkbuilder

Linkbuilder není žádný buldozer!

„Úspěch je dítětem odvahy.“

                                                                                                    Voltaire


Zdroj:funny-pictures.picphotos.net

Linkbuilding je speciální činnost, která má vašim webovým stránkám přinést dostatek tzv. multivitaminové hodnotné šťávy a nejlépe z čerstvého a kvalitního vyrobeného džusu. Patoky přece nikdo nepije ani nekupuje.

Linkbuilder je tedy člověk, který chodí po internetovém prostranství a zkoumá v jednotlivých regálech webů, jaké džusy neuškodí vašemu trávení a jaké jsou už dávno prošlé a za časovým limitem.

Pokud se zatím neorientujete, tak to zkusíme napsat ještě jednou a jednodušeji. Prostě linkbuilding je soustavná a systematicky strukturovaná činnost, kdy sháníte na internetu odkazy, reference, zmínky či prostě cokoliv, co může pomoci (tím myslíme, opravdu pomoci) vaším webovým stránkám za dosažení lepších výsledků ve vyhledávačích a zvýšení potencionální návštěvnosti webu.

Stejně jako každý jiný druh práce, tak i linkbuilding má svá úskalí a temné hloubky, kterých se třeba vyvarovat, jinak můžete na vaše stránky přivolat nežádanou pozornost robotů. Správně vedený linkbuilding vám může zajistit zlatou medaili, ale špatný linkbuilding tak maximálně shnilou a červivou bramboru.

Honey, víš jak 100% nedělat linkbuilding?

Před pár lety v linkbuildingovém světě vládla registrace do samoúčelně navržených katalogů, kde nulová pravděpodobnost toho, že by je vůbec navštívil také někdo jiný než sběrací robot (máme na mysli např. člověka), nikoho dlouhou dobu psychicky nezatěžovala a netrápila.

K tomu se přidalo to, že naprosto dva nesourodé weby (prodej pánských obleků x čištění kanalizací) společně začali flirtovat a vyměnili si na sebe i své tel. číslo (rozuměj, webový odkaz) s pochybným vědomím, že jim to spolu klapne.

Spamovalo se ostošest a patičky se chlubili nadměrnou pýchou zcela nemožných odkazů od porna až po plavbu na lodi.

A ono opravdu to nějakou dobu klapalo a stejně tak strojené katalogy se důkladně mleli tu svou a vše se zdálo být v pořádku. Ale pak se tak nějak zjistilo, že dobrý nápad (jako ostatně vždy) byl zase jednou zhnuseně zneužit a pro SEO to byl zase důležitý čas obnovy.

A nyní je s rozvojem a důrazným příklonem internetových aktivit směrem k sociálním sítím, vše v daleko jiném světle a rovině.

Čas, rozvaha a nápady jsou klíčem od čistotné linkbuilderovy komůrky

Dnes jsou na linkbuildery kladeny vysoké nároky, kdy srdce a hlavu mít plnou ctnostných SEO etických mravů a zásad, které jsou v současné internetové době více než kdy jindy důležité k přežití vašich webových stránek.

A jaké, že by měl mít linkbuilder vlastnostní maxima?

Navštivte také

Doména www.netdogs.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 21028 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.netdogs.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář